המאיץ אקסל וונצר'ס הינו מאיץ ייחודי המספק לקבוצה של עשרים יזמים (המורכבת מעשרה אמריקאים ועשרה ישראלים) מעטפת מקצועית בתחומי הטכנולוגיה, הייעוץ העסקי האסטרטגי, המשפטי ועוד בעזרת מנטורים בכירים מעולם היזמות, ההון סיכון ומנכ"לים בחברות מובילות במשק הפועלים בשת"פ עם אקסל.

מאפיינים מרכזיים של התכנית:

 • שם התכנית המלא: The Excel Ventures Program
 • שנת הקמה: 2016. 
 • קהל היעד: התכנית פתוחה למשתתפים בעלי אוריינטציה יזמית, פוטנציאל מנהיגותי וכישורים אישיים רלוונטיים, לא קיימת הגבלת רקע כזה או אחר. 
 • משך התכנית: עשרה שבועות. 
 • עלות השתתפות:  התכנית אינה כרוכה בעלות מצד המשתתפים. 
 • מיקום/כתובת: Rise Tel Aviv, רח' אחד העם 54, תל אביב. 
 • תחום התמחות: לתכנית אין תחום התמחות ספציפי. 
 • מקימי ומנהלי התכנית: אדם לזובסקי (בוגר המרכז הבינתחומי, תכנית רבין ועמית מחקר במכון צבי מיתר), אורי גפני (בוגר המרכז הבינתחומי ומייסד תכניות רבות בתחומי היזמות), ויפעת בכור הם מקימי התכנית, אליהם הצטרפו נועה מאיר (בעלת רקע צבאי ואזרחי בתחומי ההסברה) ואלדד דיל (בעל רקע אקדמי ומקצועי  בתחומי הדיפלומטיה) כמנהלים נוספים. שיתופי פעולה: התכנית ממומנת ע"י קרן משפחת שטיינהרדט, קרן משפחת שוסטרמן, וקרן סינגר אשר מייסדיהן מאמינים שחלק חשוב בבניית הקשרים וחיזוקם בעתיד יהיה ניסיון לטפח מנהיגות יהודית כלכלית חזקה, מקרב סטודנטים אמריקאים, כך שיראו את מדינת ישראל כחלק בלתי נפרד מזהותם היהודית בהקשר עסקי, מנהיגותי, חברתי, תרבותי וערכי. בנוסף לממשלת ישראל, ניתן למצוא כאן את הרשימה המלאה.
 • אתר אינטרנט: http://taglitww.birthrightisrael.com
 • יצירת קשר: 
  מייל: eldadd@birthrightexcel.com 
  טלפון: 6528222 – 02

מה כלול בתוכנית?

התכנית מעניקה למשתתפים סביבת עבודה שקטה בכדי שיתמקדו בקידום המיזם, בנוסף לתוכנית מנטורינג ע"י בכירים בעולם העסקי והטכנולוגי. התכנית שמה דגש על יצירת קשרים אישיים ועסקיים עם בכירים בהייטק ובמערכת הממשלתית במהלך שעות העבודה, שיחות אישיות, מנטורינג, ופאנלים שונים כדי לתת למשתתפים את מיטב הכלים הרלוונטיים ליזמים בעולם ההזנקים. זאת בנוסף לליווי עסקי ומשפטי, התכנית אינה מתחייבת לתת מענק כספי, אך במקרים מסוימים תסייע למיזמים בעלי פוטנציאל בהליך השגת המימון תוך ניצול הקשרים החזקים שלה עם קרנות הון סיכון ומשקיעים פרטיים (אנג'לים) שונים. במהלך התכנית המשתתפים הישראליים מקבלים מלגת קיום של 2,000$. 

למי מיועדת התוכנית?

התכנית מיועדת ליזמים בודדים או לזוגות של יזמים הפתוחים לרעיון של הוספת מייסד שלישי במהלך התכנית אך חשוב לציין כי אין הכרח ששני היזמים השותפים יתקבלו לתכנית. התכנית תקבל מיזמים בשלבים המוקדמים בלבד.

הסבר אודות שלבי התוכנית:

התכנית מורכבת משלבים (מודולים) שונים שתפקידם מתן כלים בידי היזמים לפעול בזירת הטכנולוגית-עסקית, יש לציין שההרצאות הספציפיות יכולות להשתנות מדי שנה. 

מבנה המודולים הכללי בנוי כך

1. מבוא ליזמות, יצירת הרעיון ובניית קבוצת המייסדים של המיזם – העמקת הידע ביסודות הנדרשים בכדי ליצור מיזם גדל ובעל פוטנציאל – שלב זה אורך כשבועיים. 

2. המשך פיתוח הרעיון, בחינת התוקף של הרעיון ואיתור הלקוחות הפוטנציאליים – בשלב זה המשתתפים מתעמקים במודל העסקי ובחינת ההיפותזות לגבי הצורך אליו המיזם מחפש מענה,  בחינת היקף השוק, פילוח הלקוחות לקבוצות ובחינת התחרות הפוטנציאלית בשוק – שלב זה אורך כעשרה ימים.

3. בחינת התוקף, איתור הלקוחות הספציפיים ובניית אבטיפוס של המוצר – בשלב זה היזמים יעמיקו את הבנתם לגבי קהל היעד והמענה הייחודי אותו המיזם שלהם נותן לצורך – שלב זה אורך כשלושה שבועות.

4. מימון, שיווק, מיתוג, מסגור ומענה על סוגיות משפטיות – בשלב זה היזמים יבחנו ויישמו שינויים במוצר בהתאם למשוב שיתקבל מלקוחות פוטנציאליים והמנטורים של התכנית. הצוותים ילמדו לשלוט ברזי השיווק היזמי תוך מתן דגש על המיתוג, הבידול התחרותי והאסטרטגיות המיטביות לשם חדירה לשוק. 

5. גיוס כספים – במסגרת המודול האחרון, המשתתפים ייפגשו עם יזמים שהצליחו עם מיזמים קודמים, קרנות הון סיכון, ומשקיעים פרטיים (אנג'לים) במטרה ללמוד כיצד לגייס כספים למיזמים שלהם תוך רכישת מנגנוני מימון וכלים שיהפכו אותם למיזמים בהם שווה להשקיע.

מה מייחד את התכנית הזאת מתוכניות אחרות?

אקסל וונצ'רס רואה בעצמה תכנית יזמות חינוכית-מעשית, זאת בשונה משאר האקסלרטורים העסקיים בישראל שפותחת את שעריה לאינדיבידואלים ולא לצוותים. במהותה, התכנית היא תכנית Pre-acceleration, כלומר היא מחפשת את היזמים שעוד נמצאים על "מסלול ההמראה", כלומר אלו שלא הקימו צוות, ולא התגבשו על הרעיון הגדול הבא. זאת בשונה מאקסלרטורים אחרים אשר לרוב בוחרים צוותים בעלי צוות מגובש ומוצר ומטרתם לקדם אותם לעבר הצלחה עסקית. 

יתרונות וחסרונות של התוכנית לעומת תוכניות אחרות:

היתרונות של התכנית ביחס לתכניות אחרות הם שהתכנית קצרה יחסית לתכניות אחרות, ומתמקדת בבניית מערכת נטוורקינג עם משתתפי ובוגרי תגלית אקסל בישראל ובצפון אמריקה לאחר סיום התכנית כחלק מארגון הבוגרים. החסרונות של התכנית ביחס לתכניות אחרות הם רמת הסלקטיביות בקבלה לתכנית, בנוסף לכך שהתכנית כולה כוללת 20 משתתפים בסה"כ ועשרה ישראלים בלבד. כמו כן, התכנית פונה ליזמים בודדים, ולפיכך היא פחות מתאימה לחברות או מיזמים קיימים.

דוגמאות לבוגרי התכנית/הישגים:

 • Speakeza – אפליקציה המסייעת לשיפור המבטא באנגלית, ע"י אנליזה של הקלטות המשתמש כדי לסייע לו להתמקד במילים אותן הוא מבטא בצורה פחות מיטבית
 • Sourcify – מיזם המסייע ליזמים למצוא את היצרנים המתאימים ביותר לייצור המוצר שלהם.
 • StarJungle – פלטפורמה המסייעת לילדים לפקח על המטלות ודמי הכיס שלהם תוך כדי כך שהיא מסייעת להם ללמוד כיצד להוציא את כספם ולחסוך בהוצאות במהלך קניות ברשת. 
 • Virtuka – פלטפורמה המאפשרת לאנשים המעלים תמונות, קבצי אודיו, וסרטונים ליצור חוויות מציאות מדומה באופן עצמאי.  

תכנית אקסל וונצ'רס, היא תכנית ייחודית, המאפשרת לפרטים המשתתפים בה להינות מסביבת עבודה נוחה, ממנטורינג מבכירים במשק הישראלי, רכישת ידע וכלים בתחומים הרלוונטיים לעולם היזמות, וללא התחייבות כלפי המאיץ מצד היזמים (ללא התחייבות לתשלום וללא דרישה לאחוזים או זכויות במיזמים). המעטפת אותה יוצר ארגון הבוגרים גם לאחר סיום התכנית מייחדת את התכנית כמנגנון הממשיך להשפיע ולהיות נגיש למשתתפים גם לאחר סיומה. התכנית פונה ליזמים צעירים, המעוניינים להקים מיזם, ומאפשרת להם ליצור מוצר חדשני ולהתפתח בעולם היזמות במסגרת מאיץ ייחודי.