המאיץ Brainnovations הינו מאיץ ייחודי המספק לשמונה קבוצות נבחרות מעטפת שלמה למשך ארבעה חודשים כגון הרצאות, סדנאות, ליווי ממנטורים מובילים בתחום מדעי המוח, יצירת קשרים עסקיים ועוד. המעטפת מלווה ע"י גורמים רבים המשתפים פעולה ביניהם וכן מומחים בתחום מדעי המוח ושמה דגש על הדרכה אישית מאת יזמים מצליחים, מומחים וכן חברות בתחום מדעי המוח. 

מאפיינים מרכזיים של התכנית:

שם התכנית המלא: Brainnovations מבית IBT – העמותה לקידום טכנולוגיות בתחום מדעי המוח.
שנת הקמה: 2015.
קהל היעד: יזמים בעלי פרויקט הנמצא בשלבים מוקדמים, ועוסק בתחום מדעי המוח.
משך התכנית: ארבעה חודשים, כאשר בכל שבוע יתקיימו שני מפגשים שיכללו הרצאות וסדנאות. 
עלות ההשתתפות: עלות ההשתתפות הינה 3,000 שקלים כאשר האקסלרטור הינו ללא מטרות רווח.
מיקום/כתובת: הכפר הירוק, רמת השרון.
תחום התמחות: כל רעיון העוסק במדעי המוח, החל מתרופה ועד למכשירים דיגיטליים.
• מקימי ומנהלי התכנית ושיתופי- פעולהמקימת האקסלרטור הינה IBT – העמותה לקידום טכנולוגיות בתחום מדעי המוח. האקסלרטור משתף פעולה עם חברות רבות כגון: PFIZER, SOSA, SIT ועוד ( הרשימה המלאה באתר האקסלרטור).
אתר אינטרנט: http://israelbrain.org/brainnovations/
טלפון/מייל:  Yael@israelbrain.org

מה כלול בתוכנית?

התוכנית הינה למשך ארבעה חודשים אינטנסיביים המבוססים על שני מפגשים שבועיים. המפגשים הינם בעיקר הרצאות מפי מומחים בתחום מדעי המוח וכן סדנאות אשר רלוונטיות לכל פרויקט. כמו כן כל צוות ייפגש עם מנטורים מהתחום הכוללים את השמות המובילים בתחום מדעי המוח כגון: ד"ר שמעון אקהויז – מנכ"ל חברת Alon MedTech ופיזיקאי בעל שם עולמי, אפי כהן-ארזי – מייסד ומנכ"ל חברת Rainbow Medical, ד"ר עינת זיסמן – מנכל"ית חברת FutuRx ועוד רבים (הרשימה המלאה בלינק הבא: http://israelbrain.org/brainnovations-mentors/). משתתפי התוכנית מקבלים ליווי משפטי של משרד עו"ד בתחום ההיי-טק והביוטק. כמו כן, משתתפי המאיץ יוכלו להיות חלק ממתחם SOSA המהווה מקום עבודה משותף לסטארט-אפים ובכך להינות משיתוף המידע, יצירת נטוורקינג וכן האנרגיה השוררת בחלל העבודה המשותף.

למי מיועדת התוכנית?

לתוכנית יתקבלו שמונה פרויקטים בלבד אשר כאמור עוסקים בתחום מדעי המוח. תהליך הקבלה כולל ראיון אינטרנטי שלאחריו יתבצע סינון ראשוני אשר אלו שיעברו אותו יזומנו לראיון אישי. הסינון מתבצע לפי רמת החדשנות, סבירות ההצלחה וכן על בסיס האנשים המרכיבים את הצוות ועברם. דרישות התוכנית הינה השתתפות של לפחות איש צוות אחד בשני המפגשים השבועיים וכן השתתפות של כלל הצוות בפגישות עם המנטורים שיצוותו לפרויקט. התכנית תעדיף פרויקטים בתחילת דרכם, אך גם פרויקטים שעברו גיוס ראשוני התקבלו בעבר לתוכנית.

הסבר אודות שלבי התוכנית:

שלבי התוכנית אינם מתפתחים לאורך הזמן וכוללים את המפגשים האמורים וכן פגישות הצוות למול המנטורים. בסיום התוכנית יתקיים אירוע שכולל עמדה לכל פרויקט בו יוכלו חברי הצוות להסביר עם הרעיון, להדגים את המוצר וכן ליצור 'באז' ראשוני.

מה מייחד את התכנית הזאת מתוכניות אחרות?

Brainnovations הינה התוכנית היחידה (מאיץ או חממה) המתעסקת במדעי החברה בכלל ובמדעי המוח בפרט בישראל. 

יתרונות וחסרונות של התוכנית לעומת תוכניות אחרות:

העובדה שמקימת החברה הינה עמותה ידועה בתחום מדעי המוח ובעלת קשרים רבים בתחום, מספקת הן מעטפת מקצועית וספציפית והן אפשרות ליצירת קשרים חשובים עם המובילים בתחום. כמו כן החברה מקשרת את הפרויקטים עם אנג'לים, קרנות הון סיכון, אינקובטורים עולמיים ועוד. אך מדובר בתוכנית חדשה יחסית ואינה בעלת ניסיון או בעלת מאגר עשיר של בוגרים שהגיעו להישגים מרשימים, בשונה ממאיצים אחרים. 

 

דוגמאות לבוגרי התכנית/הישגים:

לתוכנית היו שני מחזורים ו- 16 בוגרים. להלן מספר סטארט-אפים שהשתתפו בתוכנית:

  • TALIAZ – מיזם אשר מבוסס על תוכנה המצליחה בעזרת חישוב ביולוגי למצוא את התרופה המתאימה לכל חולה. בתחום הדיכאון לדוגמא, התוכנה מצליחה למצוא את התרופה המתאימה למניעת דכאון בהסתברות של 80%. 
  • MyndYou – אפליקציה שיוצרת מעקב על שלבי מחלת האלצהיימר. 
  • Aidoc – טכנולוגיה המסייעת לעבודת רדיולוגים באבחון מדוייק ומהיר יותר של הבדיקות. לאחרונה החברה גייסה 3 מיליון דולר ונמצאת בשלבים מתקדמים בפרויקט.

Brainnovations הינה תוכנית ההאצה הראשונה שמתמחה בתחום כלשהו בעולם מדעי החיים בארץ. על ידי כך, Brainnovations מבצעת צעד ענק לעבר התמקצעות של תכניות האצה בתחומים ספציפיים ובכך לייעל את תהליך ההאצה וכן לבצע התאמה טובה יותר לכל משתתף בתוכניות השונות. התוכנית מהווה נקודת פתיחה מעולה לפרויקטים בתחום מדעי המוח ע"י סיפוק מעטפת אולטימטיבית בתחום העסקי וכן היעזרות בקשריה הרבים של חברת האם של התוכנית וכל זה ללא מטרות רווח וללא כוונה לנכס לעצמה זכויות בקניין הרוחני של המיזם. עובדות אלו מייחדות ומבדילות את Brainnovations משאר תוכניות ההאצה.