חממת "The Hive"  הנה חממה ייחודית בשל שייכותה לעמותת "גבהים". המספקת חבילה מגוונת של שירותים וסדנאות למששתפיה. שירותים אלו נועדו לתת מענה בפן העסקי והמימוני של המיזם.בנוסף, לתכנית כ-80 מנטורים מתחומים שונים המסייעים למשתתפים ללטש את המיזם עד השלב בו הוא בשל ליציאה לשוק. החממה מציעה גם חבילה הכוללת ייעוץ משפטי ממשרדי עורכי-דין מובילים העובדים עמה.

מאפיינים מרכזיים של התכנית:

 • שם התכנית המלא: The Hive by Gvahim
 • שנת הקמה: התכנית בתל אביב הוקמה בשנת 2012 ובאשדוד ב2013. 
 • קהל היעד: התכנית מוכוונת בעיקרה לעולים חדשים בעלי כישורים גבוהים, אך לא להם בלבד. התכנית מקבלת מיזמים מגוונים מכל קצוות האוכלוסייה.
 • משך התכנית: 5 חודשים. 
 • עלות השתתפות: 800 ₪ לחודש. 
 • מיקום/כתובת: העמותה מפעילה שני אקסלרטורים של "TheHive" – האחד ברחוב שדרות ירושלים 18, אשדוד; והשני במרכז "גבהים", רחוב איינשטיין 68, תל אביב.
 • תחום התמחות: לתכנית אין תחום התמחות ספציפי. 
 • מקימי ומנהלי התכנית: טל קלם הוא מנהל האקסלרטור באשדוד ופטרישיה לחי-אנג'ל היא מנהלת האקסלרטור בתל אביב. התכנית שייכת ל"גבהים" – עמותה שנועדה לסייע לעולים חדשים ותושבים חוזרים בעלי כישורים להיקלט בארץ. שיתופי פעולה: קרן "JNF-UK"  התומכת בתכנית, גם מסייעת בחיזוק קהילות בדרום ארץ ובכלכלות מקומיות, כמו כן עיריית אשדוד גם משתפת פעולה באופן הדוק עם התכנית.
 • אתר אינטרנט: www.thehivebygvahim.org 
 • יצירת קשר:
  טלפון: 
  סניף אשדוד –  055-8838845
  סניף תל אביב – 054-4271893
  מייל:
  tal.thehive@gvahim.org.il
  Patricia.thehive@gvahim.org.il

מה כלול בתוכנית?

התכנית מציעה מגוון רחב של שירותים הכוללים חלל עבודה, ייעוץ מאנשים בעלי ידע וניסיון בתחומים רבים, ליווי והכשרה של המיזם ואפילו עזרה בגיוס הון עבורו. יש לציין כי ישנו ליווי משפטי צמוד אשר התכנית מציעה למיזמיה בשיתוף עם משרדי עורכי דין מובילים. 

למי מיועדת התוכנית?

"The Hive" הנה תכנית המיועדת למיזמים בשלבים הראשוניים ביותר, אשר זקוקים לתמיכה וליווי על מנת להצליח לפתח גרסה ראשונית ולצאת לשוק. לתכנית מספר דרישות סף: תינתן עדיפות למיזם אשר אחד מבעליו עולה חדש או תושב חוזר (מקסימום 10 שנים בארץ) ובנוסף נדרשת מוכנות להקדיש 100% למיזם בזמן ההשתתפות בתכנית (5 חודשים). על המיזם להיות מוקם בשותפות של 2 יזמים או יותר ולהיות בעל פוטנציאל התרחבות.

הסבר אודות שלבי התוכנית:

תחילה, התכנית מקשרת את היזמים עם מנטורים רלוונטיים המקדמים את המיזם, איש איש בתחומו. לאחר הבשלת המיזם נעשה קישור של המיזם עם חברות הון סיכון, אנג'לים וחברות השקעות מובילות. התכנית משלבת אירועי נטוורקינג, בנוסף ישנו שבוע הכשרה בקמפוס של גוגל בתל אביב. התכנית מחולקת ל3 חלקים עיקריים: 

1. JumpStart – חלק זה כולל את הLean Canvas,Business Model,פגישות עם מנטורים מדיסיפלינות שונות ולבסוף גיבוש תכנית עבודה.
2. Growth – פגישות עם מנטורים בתחומי הIP, פיננסים, שבוע הכשרה בגוגל. 
3. Fund – בשלב זה הדגש הוא על הכנה לפגישות עם משקיעים, פיצ'ים , פגישות עם משקיעים ומכירות.

מה מייחד את התכנית הזאת מתוכניות אחרות?

התכנית מסייעת ביצירת מסלול מהיר מול הרשויות בכל שלבי הקמת החברה, איתור מבנים ושטחי תעשייה מתאימים, גיוס השמה והכשרה של כוח אדם מתאים. התכנית מיועדת על-מנת לתת למיזם מענה ורסטילי בכל הנישות הרלוונטיות . התכנית מיועדת בעיקר לעולים חדשים או תושבים חוזרים ומהווה כלי מהותי בגישור פערי התרבויות העסקיות, המנטליות השונה והנטוורקינג הנדרשים למיזם. 

יתרונות וחסרונות של התוכנית לעומת תוכניות אחרות:

התכנית איננה לוקחת Equity מן היזמים, מנגד התכנית איננה משקיעה הון במיזמים. משך זמן התכנית הוא בין 5-6 חודשים (רוב התכניות בדרך כלל קצרות יותר). יתרון משמעותי נוסף הוא העובדה שהיזמים יכולים להמשיך להשאר במשרדים של ההייב גם לאחר התכנית. חשוב לציין שהתכנית איננה מתמקדת בנישה ספציפית אלא פרוסה על מגוון סקטורים, זאת לעומת תכניות אחרות אשר חלקן מתמקדות ומתמחות בטכנולוגיות ספציפיות.

דוגמאות לבוגרי התכנית/הישגים:

עד כה סיימו את התכנית כ100 סטארט-אפים שגייסו מעל 25M$. בין בוגרי התוכנית ניתן למצוא את החברות הבאות: 

 • Co-Stockage – מיזם המציע פתרונות אחסון.
 • Sidekix – שהנה אפליקציית ניווט עירונית להולכי רגל.
 • Parko  – אפליקציה הנותנת מענה לבעיות החנייה.  

"The Hive" הוקם בתכליתו לקדם יזמות. התכנית מסייעת למיזם להגיע לשלב בו הוא עצמאי, מייצר הכנסות, מגייס כספים ומצליח להגשים את הייעדים שהוצבו לו. הסניף  באשדוד עובד בשיתוף פעולה עם עיריית אשדוד, מה שנותן מקפצה למיזמים בתחום עירוני \אורבני. בנוסף, האקסלרטור הינו ורסטילי מאוד ובמהלך התכנית נחשפים היזמים למגוון רחב של ידע מעשיר ואווירה בינלאומית.