"המדגרה" הינו מאיץ יחיד מסוגו ובו בכל מחזור 5 קבוצות של יזמים עוברות לגור בקיבוץ רביבים שבנגב. במהלך התקופה זוכות הקבוצות ליהנות משלווה והתמסרות מוחלטת למיזמם למשך שלושה חודשים לפחות. היזמים ייהנו ממגוון רחב של יועצים, מנטורים ואנשי מקצוע שיזניקו את מיזמם אל השלב הבא בהתפתחותו. בנוסף, היזמים יוכלו להשתמש בכל שירותי הקיבוץ שיוענקו כחבילה ללא תשלום נוסף (לינה, אוכל, מחיה ועוד). המאיץ מתאים למיזמים בתחילת דרכם, ולא בהכרח למיזמים עם מוצר מוגמר ופועל. התוכנית מוגדרת כ"מאיץ" למרות שמקימיה מתחייבים שהם הרבה יותר ממאיץ – הם שותפים מלאים למיזם, ויעשו הכל כדי לקדמו אל עבר ההצלחה המיוחלת.

מאפיינים מרכזיים של התכנית:

שם התכנית המלא: המדגרה
שנת הקמת התכנית: 2015
קהל היעד: יזמים בתחום המובייל וה-Web השואפים להפוך את העולם למקום טוב יותר, ומחפשים מקום שקט, מקצועי ואיכותי להאצת תוכניתם.
משך התכנית: 3-9 חודשים
עלות התכנית: התמיכה הינה ע"י הלוואת בעלים אשר ניתנת להחזר בכסף או באופציות, אם המיזם לא יוצא לפועל בסוף, אין הכרח להחזיר את הכסף.
מיקום/כתובת: קיבוץ רביבים, רמת הנגב 
תחום התמחות: מובייל ו-Web 
מקימי ומנהלי התכנית: אלעד יאורי, ליאון דוד, אורלי אביטבול, תום שחם. שיתופי פעולה: המאיץ ממומן ע"י מספר גופים תורמים: WeWork, גוגל, אמזון, מיקרוסופט, דלויט ועוד.
אתר האינטרנט: www.madgera.com
כתובת המייל: office@madgera.com 

מה כלול בתוכנית?

"המדגרה" הינה מאיץ בו כל צרכי היזמים ניתנים באופן מלא על ידי הקיבוץ. מבחינה מקצועית, המאיץ מעניק יעוץ והכוונה עסקית, מנטורים מכל הסוגים, ייעוץ משפטי, ייעוץ פיננסי, אנשי מכירות, מומחי תכנות ועיצוב, ועוד. ההטבות מהמאיץ מגיעות ליותר מ-$50,000 כאשר חלק נכבד מצורכי המיזם הסטנדרטי מסופקים ע"י הספונסרים ושותפי התוכנית – שירותי ענן מאמזון, שירותי מרקטינג מאתר החדשות Ynet ועוד. סביבת העבודה שקטה ופסטורלית, מסובסדת במלואה על ידי הקיבוץ מאפשרת ליזמים שקט ושלווה בה יתקדמו במהרה במיזמם. היזמים גם משולבים בחיי החברה והקהילתיות של הקיבוץ, והם נהנים מכל השירותים מהם נהנים גם חברי הקיבוץ עצמם. היזמים מצופים לעמוד ביעדי אבני הדרך אותם המאיץ קובע עבור כל מיזם בנפרד, וזאת על מנת לאפשר קידום מהיר אך אפקטיבי של המיזם.

למי מיועדת התוכנית?

המאיץ מיועד ליזמים רציניים וחרוצים, המוכנים לעזוב את הסחות הדעת שבחייהם ולהשקיע לפחות שלושה חודשים בעבודה מאומצת על מנת להפוך את המיזם לטוב ולמקצועי ביותר. נדרש מכל היזמים לעבור לקיבוץ, לכל אורך התקופה. המאיץ מתאים למיזמים בתחילת דרכם, וככאלה הם יוכלו להפיק את התועלת המרבית ממגוון אנשי המקצוע שמלווים את המאיץ.

הסבר אודות שלבי התוכנית:

במהלך התוכנית היזמים חשופים לעזרה ולימוד בפיתוח התוכנית העסקית שלהם; יקבלו שירותי פיתוח ותכנון UI/UX ממומחים בתחום; עזרה בבניית המודל העסקי; סדנאות בנושא שיווק ופרסום; גישה קבועה למנטורים ואנשי מפתח בתעשיית ההון סיכון; ייעוץ ותכנון פיננסי; גישה למפגשים אקסקלוסיביים עם משקיעים ועוד.

מה מייחד את התכנית הזאת מתוכניות אחרות?

המאיץ מחפש יזמים שמוכנים להקדיש את כל זמנם למיזם במהלך שהותם בתוכנית. בנוסף, המאפיין המיוחד הוא הדרישה מהיזמים להעתיק את מקום מושבם לקיבוץ לכל תקופת השתתפותם בתוכנית.

יתרונות וחסרונות של התוכנית לעומת תוכניות אחרות:

יתרונות התוכנית הינם רבים – סביבת עבודה פסטורלית ושלווה על מנת לעבוד על המיזם בצורה היעילה ביותר; מגוון מומחים הנמצאים תמיד בסביבה ומעבירים את הידע שלהם ליזמים; השתתפות מלאה בהוצאות ובמחייה ובכך מאפשרת ליזמים להתמקד במה שחשוב באמת; שיתוף פעולה מלא עם חלק מהחברות המרכזיות והחשובות ביותר במשק, כל אלה מאפשרים קיצור משמעותי בזמן ההגעה לשוק לעומת שאר התוכניות האחרות בשוק. החיסרון המרכזי הינו שהיזמים חייבים לעבור לגור הרחק ממשפחתם (מה שיכול להקשות על יזמים בעלי ילדים), לתקופה יחסית ארוכה, ובמידה והם מגייסים הון, הם מאפשרים למדגרה להיות חלק מסבב ההשקעה הראשוני.

 
המדגרה הינה מאיץ חדשני ומיוחד, הנותן ליזמים את הכלים המתאימים ביותר על מנת לפתח הן את המוצר המקצועי, הטוב, והאטרקטיבי ביותר, והן את עצמם, בתור יזמים בעלי ידע נרחב בכל שלבי תכנון והבניית מיזמם. למרות שהמעבר לקיבוץ הדרומי הוא אינו מהלך שכל יזם יוכל להרשות לעצמו, לאלו שכן יבחרו בכך תסופק כל התמיכה אותה מיזמם דורש בשלב הקריטי הזה של חייו, ובאיכות ומקצוענות שאין שניים להם. האווירה הפסטורלית תאפשר ליזמים להתמקד בפיתוח המיזם בנוחות, והעובדה שמאחוריהם עומדים מספר כה רב של מומחים, בוודאי תורמת לקידום מהיר ואיכותי של המיזם.